21:10 / E Martë, 24 Prill 2018 / indeksADMonline

Haradinaj: Diaspora shqiptare ishte shtylla qendrore e zhvillimit tA� atdheut

Kryeministri i KosovA�s, Ramush Haradinaj po qA�ndron nA� Slloveni ku po merr pjesA� nA� Samitin e Brdo-sA� qA� po mbahet nA� kuadA�r tA� SEECP (Procesi i BashkA�punimit tA� EvropA�s Juglindore).

NA� njA� postim nA� Facebook, Haradinaj ka shkruar se diaspora ishte shtylla qendrore e zhvillimit tA� atdheut.

Ai ka thA�nA� se Kosova po ecen me hapa tA� sigurt, transmeton Indeksonline.

Postimi i Haradinajt:

Diaspora shqiptare ishte shtylla qA�ndrore e zhvillimit tA� atdheut. NA� takimin me bashkA�atdhetarA�t nA� Slloveni, pata kA�naqA�sinA� t’u them se Kosova po ecA� me hapa tA� sigurtA� nA� ndA�rtimin e njA� shteti funksional europian.

Duke qenA� tA� suksesshA�m aty ku jetojnA�, bashkA�atdhetarA�t fuqizojnA� vendin e tyre, dhe Kosova fuqizon pozicionin e tyre kudo nA� botA�, duke qenA� shtet i fortA� dhe i zhvilluar.