13:23 / E Mërkurë, 22 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Haradinaj më i besueshmi, para Thaçit e Veselit (Foto)

UNDP ka lansuar Pulsin Publik që merr për bazë anketat e kryera gjatë muajtur shtator dhe tetor.

Sipas kësaj ankete, Ramush Haradinaj është personi politik më i besueshëm në Kosovë me 42.3% besim të qytetarëve.

Hashim Thaçi është i dyti në listë për nga besueshmëria me 37.6% nivelit të besueshmërisë para Kadri Veselit me 36%.

36.9% është vlerësimi i besimit për gjyktatat ndërsa 33.1% me prokurorinë./Indeksonline/