20:12 / E Mërkurë, 14 Shkurt 2018

Haradinaj: U dakorduam të marrim një vendim të shpejtë për demarkacionin

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka theksuar se bashkë me kryeministrin malazez, Dusko Markoviq janë dakorduar që të marrin një vendim të shpejtë për demarkacionin.

Haradinaj ka thënë se Kosova dhe Mali i Zi janë shembull i fqinjësisë së mirë në rajon, transmeton Indeksonline.

Ky është postimi i plotë:

Kosova dhe Mali i Zi janë shembull i fqinjësisë së mirë në rajon.

Kryeministri Dusko Markovic u zotua që do t’i japë çdo lloj ndihme Kosovës në perspektiven e saj euro-atlantike.

Si politikanë të përgjegjshëm jemi dakorduar që të marrim një vendim të shpejtë dhe cilësor për demarkacionin e kufirit ndërshtetëror.

RH