09:00 / E Diele, 04 Mars 2018 / indeksADMonline

Harrojeni borën, ky është moti për sot në Kosovë

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu.

Temperaturat minimale kanë lëvizur ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 6-7 gradë Celsius. Shtypja atmosferike është nën vlerate normales, lagështia relative e ajrit 86 %, dukshmëria horizontale mbi 8 km. Do të fryjë erë nga juglindja  me shpejtësi 1-5m/s./Indeksonline/

Temat: