18:28 / E Hënë, 16 Prill 2018

Hashim ThaA�i heshtA� kur pyetet pA�r drejtorin e AKI-sA� (Video/Foto)

Presidenti i RepublikA�s sA� KosovA�s, Hashim ThaA�i sot ka drekuar me kryeministrin Ramush Haradinaj dhe me kryeministrin bullgar, Boyko Borissov nA� njA� nga restaurantet e PrishtinA�s. Por, kur ky i fundit ishte larguar nga dreka, nA� po tA� njA�jtin restaurant A�shtA� shfaqur edhe ish-kryetari i PDK-sA� nA� komunA�n e Skenderajt, Sami Lushtaku, raporton Indeksonline.

Kur tA� gjithA� po dilnin nga vendi ku po drekonin, Indeksonline ka pyetur presidentin ThaA�i se kur do tA� emA�rojA� drejtorin e AKI-sA�. MirA�po, ai nuk ka dhA�nA� pA�rgjigje pA�r kA�tA� A�A�shtje, pA�rkundrazi si e ka dA�gjuar pyetjen, A�shtA� larguar menjA�herA� pA�r nA� veturA�n e tij.

Ndryshe, kryeministri Haradinaj ka bA�rA� tA� ditur se A�shtA� nA� konsulta vazhdimisht me presidentin ThaA�i lidhur me zgjedhjen e shefit tA� AKI-sA�.

Por, siA� ka thA�nA� Haradinaj, enda nuk ka emra veA�se drejtori do tA� zgjidhet shpejtA� dhe brenda afatit ligjor.

KujtojmA� se ishte vet Haradinaj ai qA� kishte kA�rkuar qA� tashmA� ish-drejtori i AKI-sA�, Driton Gashi tA� lirojA� postin pA�r shkak tA� deportimit tA� gjashtA� shtetasve turq pa dijeninA� e krerA�ve shtetA�rorA�./Indeksonline/