18:44 / E Diele, 08 Dhjetor 2019

Hekuran Murati: Qe 10 ditë është dashtë me e pas Qeverinë e Re, leni kushtëzimet e t’ja fillojmë punës!

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati ka bërë një kërkesë publike për VV dhe LDK-në, dy partitë që ende s’po arrijnë të koordinohen sa i përket lidhjes së koalicioni qeverisës.

Murati ka thënë ka 10 ditë prej kur është dashtë të formohet Qeveria e Re dhe që të fillohej me zgjedhjen e problemeve  të shumta e emergjente që presin vendin, transmeton Indeksonline.

AI tha se në vend të kësaj është imponuar një problem i paqenë, përcaktimi për postin e Presidenti, diçka që ndodhë në vitin 2021.

“Leni kushtëzimet, e t’ja fillojmë punës”, tha Murati.

Postimi i plotë:

Po hyjme ne vitin 2020 pa buxhet te miratuar.

Qe 10 dite eshte dashte tashme me e pase Qeverine e re dhe me fillu zgjidhjen e problemeve te shumta e emergjente qe na presin.

Por ne vend te kesaj, na eshte imponuar nje problem, i paqene, qe pengon formimin e Qeverise – percaktimi per postin e Presidentit, dicka qe ndodhe tek ne vitin 2021.

Leni kushtezimet, e t’ja fillojme punes!