11:50 / E Mërkurë, 28 Shkurt 2018 / indeksADMonline

Historike, KingJames i pari i NBA-së (Foto)

LeBron James është futur në histori të “National Basketball Association” – NBA.

33-vjeçari mbrëmë luajti 38 minuta – realizoi 31 pikë, 12 kërcime dhe 11 asistime në fitoren e Cavaliers 129 – 123 kundër Brooklyn Nets.

Me këtë paraqitje, LeBron James është futur në histori të NBA.

Ai është bërë basketbollisti i parë që ka realizuar, 30 mijë pikë, 8 mijë kërcime dhe 8 mijë asistime./IndeksOnline/

 

Temat: