10:33 / E Premte, 14 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Historike, Kosova me Ministri të Mbrojtjes

Kuvendi i Kosovës me 107 vota pro,  asnjë  kundër dhe 1 abstenim, ka miratuar Projektligjin për Ministrinë e Mbrojtjes.

Në vazhdim, deputetët do të votojnë edhe për shqyrtimin e dytë të Projektligjit për Forcën e Sigurisë së Kosovës, për të vazhduar pastaj me pikën kryesore, transformimin në Ushtri, transmeton Indeksonline.

Kujtojmë se sot kur po mbahet seanca përushtrinë, në shumë qytete të Kosovës, e në veçanti në Mitrovicë janë parë mjetetë shumta të KFOR-it. /Indeksonline/

Temat: