09:01 / E Hënë, 05 Mars 2018 / indeksADMonline

Homazhe te varrezat e familjes Jashari (Drejtpërdrejt)

Në 20 vjetorin e rënies së komandantit legjendar, Adem Jasharit, familjes së tij dhe Jasharëve të tjerë, sot në Prekaz po bëhen homazhe nga përfaqësues të institucioneve dhe qytetarët.

20-vjetori i Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, do të shënohet edhe me aktivitete tjera.