17:12 / E Enjte, 29 Tetor 2020

Hoti dënon sulmin terrorist në Nice të Francës

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, është shprehur i shokuar me sulmin terrorist që ka ndodhur në Nice të Francës.

“E dënoj fuqishëm sulmin e sotëm që ndodhi në Nice dhe sulmet e fundit terroriste që kanë ndodhur në Francë”, është shprehur Hoti.

“Shprehim ngushëllimet e thella dhe të sinqerta për familjet e viktimave dhe qytetarët e Francës”.