09:21 / E Shtunë, 28 Nëntor 2020 / B O

Hoti e nis ditën me homazhe te Skënderbeu dhe Ibrahim Rugova

Sot janë bërë 108 vjet nga shpallja e Pavarësisë së Shqipërisë.

Kryeministri Avdullah Hoti ka bërë homazhe tek monumenti i heroit kombėtar Gjegj Kastrioti- Skėnderbeu si dhd tek shtatorja e Presidentit historik Ibrahim Rugova.

Hoti gjatë ditës do të bëjë homazhe edhe tek kompleksi memorial i familjes Jashari nė Prekaz.

Kryeministri poashtu do të marr merr pjesė nė ekspozitėn Rrėfim biografik pėr jetėn dhe veprėn e Anton Cettės. /IndeksOnline/