11:35 / E Mërkurë, 03 Qershor 2020

Hoti prezanton planin qeverisës

Sapo ka filluar seanca për formimin e Qeverisë së re.

I nominuari për kryeministër Avdullah Hoti ka prezantuar planprogramin qeverisës, shkruan IndeksOnline.

Ai në foltore të Kuvendit ka falënderuar stafin shëndetësor për punën e madhe që po bëjnë gjatë pandemisë dhe u ka shprehur ngushëllime familjarëve që kanë humbur jetën nga Covid-19.

Duke shpalosur programin qeverisës i nominuari për kryeministër nga LDK-ja, Avdullah Hoti ka thënë se Qeveria e re ka dy prioritete.

“Lufta kundër pandemisë COVID-19 dhe rimëkëmbja ekonomike pas tejkalimit të kësaj situate”, tha ai.

Seanca po drejtohet nga nënkryetari i LDK-së, Kujtim Shala./IndeksOnline/

Mos i humb