08:16 / E Premte, 27 Nëntor 2020 / Blerim

I jepet lamtumira e fundit legjendës Diego Maradona!

Një një Ceremoni privat, sot i është dhënë lamtumira e fundit legjendë së futbollit botëror dhe atij argjentinas, Diego Maradonas.

60-vjeçari nuk ia doli t’i shpëtoi një arresti kardiak, kshtu që mbylli sytë për të lënë prapa vetit një krijimtari të madhe që nuk harrohetkurrë, shkruan IndeksOnline

Të enjten, trupi i tij i pajetë ishte vendosur në objektin e qeverisë, ku mijëra persona arritën t’i bëjnë nderimet e fundit idhullit të tyre.

Nga aty, trupi i tij u nis drejt varrezave në periferi të Bounes Aires, ku do të bëjë pushimin e përjetshëm.