21:30 / E Enjte, 26 Prill 2018 / indeksADMonline

I mbijetuan aksidentit ajror, por i mbyt helikopteri shpëtues pasi u rrëzua edhe ai (Video)

Një person është mbytur nga helikat e helikopterit i cili kishte shkuar në mision për shpëtim të një helikopteri tjetër që kishe rënë.

Pamje të frikshme kapën momentin kur dy persona që ndodheshin në të shpëtuan çuditërisht helikopteri i tyre u rrëzua në një pjesë të largët të distriktit Cauca jugperëndimore në Kolumbi, raporton Metro.uk, transmeton Indeksonline.

Të dy burrat ishin bllokuar në kodër për shtatë ditë pasi radioja e tyre u ndërpre për çështje teknike.

Ata kishin arritur të mbijetonin për një javë para se një tjetër helikopter të dërgohej për t’i gjetur dhe për të marrë ata pasi mbanin pajisje me vlerë.

Por misioni i shpëtimit doli i pa suksesshëm pasi helikopteri i dyte ra mbi tjetrin duke shkaktuar vdekjen e një personi. /Indeksonline/