21:22 / E Mërkurë, 10 Korrik 2019

I riu shqiptar tenton të ik nga arrestimi i policisë angleze, hidhet nga dritarja

ANGLI- Një i ri nga Elbasani i cili ishte në prag të arrestimit nga policia angleze është hedhur nga dritarja për të shpëtuar. Personi në fjalë dyshohet se ishte në kërkim për trafik droge dhe Policia po kontrollonte banesën e tij në Sheffield.

Elbasanlliu si rrugë shpëtimi mendoi të thyejë xhamin e banesës në katin e dytë dhe të hidhet. Nuk dihet nëse ka pësuar dëmtime apo jo nga hedhja por pasi preku trotuarin e rrugës, ai u arrestua menjëherë.