15:28 / E Martë, 26 Shtator 2023 / k.v

Imazhet nga sateliti/ Shtëpia ku qëndroi Radojçiq me grupin terrorist ishte shumë afër manastirit në Banjskë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka publikuar pamje të grupit terrorist në Banjskë, ku siç thotë ministri, aty shihet edhe nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojçiq.

Në video shihen rreth dhjetë pjesëtarë të grupit terrorist teksa qëndrojnë para çerdhes së tyre, në një shtëpi afër manastirit në Banjskë.

Sipas pamjeve të nxjerra nga ‘maps’, shtëpia ku shihet Milan Radojçiq dhe grupi i tij është shumë afër manastirit./IndeksOnline/