08:06 / E Enjte, 26 Mars 2020

Infermierja zbuloi një simptomë të re të koronavirusit

Sytë e kuq mund të jenë një shenjë që një pacient është shumë i sëmurë me coronavirus, sipas një infermiere që ka qenë në vijat e para të pandemisë.

Chelsey Earnest, e cila punon në Qendrën e Kujdesit të Jetës në Kirkland, Uashington , pretendon se sytë e kuq janë të qartë se dikush është i infektuar, raportoi CNN.

“Kjo është diçka që kam parë në të gjithë pacientët”, tha Earnest. “Ata kanë, si… sy alergji”.

Earnest tha që ajo dhe kolegët e saj, që punuan së bashku në një spital në Uashington, të gjithë vunë re simptomën e çuditshme.

Mos i humb