14:37 / E Martë, 30 Qershor 2020

Interi dhe Manchester City, planifikojnë një super shkëmbim

Interi do të tentojë transferimin e Sergio Kun Aguerosit nga Manchester City këtë verë, raportojnë mediat italiane.

Citizens janë të interesuar për mbrojtësin e Interit, Milan Skriniar dhe Neroaxurët dëshirojnë që në operacion të përfshihet kartoni i Agueros.

Shitja e Skriniarit ka qenë e paimagjinueshme për Interin, mirëpo drejtuesit kanë ndryshuar mendim, pasi që sllovaku nuk është përshtatur mirë në skemën e Contes me tre mbrojtës.

Aguero edhe pse 32-vjeçar ishte mjaft i rëndësishëm për Cityn këtë sezon, mirëpo qytetarët kanë filluar ta kërkojnë pasuesin e tij.

City besohet se do ta pranojë ofertën e Interit për një shkëmbim Skriniar-Aguero.

Përveç Agueros, Interi do të arkëtonte edhe një shumë parash. /IndeksOnline/

Mos i humb