20:22 / E Martë, 10 Shtator 2019

iPhone 11 në gjashtë ngjyra

Apple më në fund ka zbuluar modelet më të reja në formacionin e saj iPhone.

Firma zbuloi iPhone 11 në Teatrin Steve Jobs në Cupertino të martën, duke treguar një aparat fotografik me një ekran 6.1 inç që do të vijë në gjashtë ngjyra: vjollcë, të bardhë, të verdhë, jeshile, të zezë dhe Product Red.

Apple gjithashtu tregoi modelin e tij të ri premium, iPhone 11 Pro, i cili do të vijë me një ekran 5.8 inç ose 6.5 inç.

Pajisja prej çeliku inox krenohet me tre kamera dhe do të vijë në katër ngjyra, duke përfshirë Midnight Green të ri, të gjitha me një përfundim tekstili të matur./Indeksonline/