20:25 / E Diele, 19 Maj 2024 / FR

iPhone 17 Slim do të jetë modeli më i shtrenjtë i serisë iPhone 17 të Apple

Apple po rinovon linjën e saj të iPhone vitin e ardhshëm, duke tërhequr modelin Plus dhe duke lançuar në vend të tij modelin Slim.

Sipas një raporti të ri, iPhone 17 Slim do të jetë më premiumi i grupit, dhe kështu më i shtrenjtë se edhe iPhone 17 Pro Max, besoni apo jo.

Iphone Slim rritet të jetë “dukshëm më i hollë” se çdo iPhone tjetër para tij, shkruajnë mediat e huaja.

Ndryshe, Apple në fillim të këtij muaji ka prezantuar iPad Pro.