10:07 / E Diele, 14 Prill 2024 / Gj. Sh

Irani kërcënon SHBA-në: Nëse e ndihmon Izraelin të hakmerret, sulmet do të jenë edhe më të mëdha

Të dielën, Irani ka paralajmëruar Izraelin, duke thënë se nuk duhet t’i përgjigjet sulmeve dhe se hapat e tyre të ardhshëm do të jenë më të mëdhenj nëse kjo ndodh, shkruan CNN.

“Nëse Izraeli hakmerret, përgjigja e Iranit do të ishte “shumë më e madhe” sesa bombardimi gjatë natës”, tha shefi i shtabit të forcave të armatosura iraniane, gjeneralmajori Mohammad Bagheri.

Gjithashtu, Irani paralajmëroi Uashingtonin se mbështetja e Izraelit për hakmarrje do të çonte në shënjestrimin e bazave amerikane.