22:39 / E Mërkurë, 07 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Ish-anëtari i Shërbimit Informativ të Kosovës thotë që s’ka kosovar të punësuar nga Facebook

Pretendimet e personave që thonë se kanë arritur të bëhen pjesë e rrjetit më të madh social, Facebook, ish-anëtari i Shërbimit Informativ të Kosovës, Mentor Hoxhaj i ka quajtur si manipulime.

Hoxhaj, përmes një shkrimi ka reaguar ndaj të atyre të cilët deklarohen, madje edhe promovohen në media, ku të njëjtit thonë se paguhen nga Facebook-u, shkruan Indeksonline.

“Te dashur Miq dhe Media
Facebook, ne kuader te se ciles jane instagram dhe Whatsapp, nuk ka te punesuar ne Kosove! Deklarimet e personave qe jane punesuar terheqin rrezikun e manipulimeve dhe keqpërdorimeve”, ka shkruar Hoxhaj.

Ndryshe, sot një 22 vjeçar nga Gjilani përmes një interviste ka thënë se se ai arriti të punësohet në Facebook, pa ndonjë shkollim të veçantë që ka të bëjë me IT. Madje është përfaqësues përgjegjës i Kosovës./Indeksonline/