15:42 / E Enjte, 06 Tetor 2022 / Andronika

Ish-mesfushori i Tottenham pranon se ishte tifoz i Arsenalit

Ish-mesfushori i Tottenham, Moussa Sissoko, ka pranuar se ka mbështetur Arsenalin kur ishte i ri.

Reprezentuesi francez u transferua te Spurs nga Newcastle në vitin 2016, pasi kishte luajtur në Kampionatin Evropian atë verë.

Sissoko zhvilloj 202 ndeshje për klubin e Londrës veriore, madje duke startuar në finalen e Ligës së Kampionëve 2019 kundër Liverpoolit.

Sissoko u largua nga Spurs për Watford pas pesë vitesh në klub. Sidoqoftë, koha e tij në Hornets ishte e pasuksesshme pasi ata pësuan një rënie të butë nga Premier League.

33-vjeçari tani po luan për Nantes dhe u pyet në një pyetje dhe përgjigje në Instagram muajin e kaluar nëse ai mbështet Gunners.

Sipas The Boot Room, Sissoko tundi gishtin për të treguar se përgjigjja ishte jo, së bashku me emoji-t e bardhë dhe blu. Megjithatë, në një intervistë të re me kanalin YouTube të Nantes, mesfushori zbuloi se nuk kishte qenë plotësisht i sinqertë në rrjetet e tij sociale.

Siç citohet nga Sport Witness, Sissoko tha:

“Do të futem në telashe, por ishte Arsenali kur isha i ri, por kur nënshkroa me armiqtë e tyre, Tottenham Hotspur, ndalova së mbështeturi ata”./IndeksOnline/