17:19 / E Premte, 20 Prill 2018 / indeksADMonline

Ish ylli argjentinas: Messi e ke kryer me BarcelonA�n, eja ndihmo ArgjentinA�n

Ish-futbollisti argjentinas, Oscar Ruggeri, ka deklaruar sot se Lionel Messi duhet tA� lA� tani BarcelonA�n dhe tA� kthejA� vA�mendjen tek Argjentina. Ruggeri ka thA�nA� se Messi duhet qA� tani tA� filloi stA�rvitjet me ArgjentinA�n nA�se dA�shiron qA� kjo pA�rfaqA�suese tA� jetA� fituese nA� KupA�n e BotA�s.

“A mendoni se Barcelona do tA� humbasA� kampionatin spanjoll nA�se Messi nuk do tA� luajA� pA�rsA�ri? Jo, kjo nuk do tA� ndodhA�. Messi duhet ta thA�rras presidentin e BarcelonA�s se ka njA� A�ndA�rr qA� quhet Kupa e BotA�s.

Ai [Messi] duhet gjithashtu tA� thA�rrasA� trajnerin e kombA�tares dhe ti thotA� atij se duhet tA� fillojnA� planin pA�r pA�rgatitje maksime pA�r BotA�ror” ka thA�nA� Ruggeri./Indeksonline/

Temat: