15:01 / E Enjte, 15 Mars 2018 / indeksADMonline

Ishte lodhur se vajzat ia merrnin kozmetikën, nëna krijon markën e re për fëmijë

Dy vajzat e Kelly Ferguson, Isabella 12 vjeçe dhe Pascale, 10, iu pëlqente të luante gjatë tërë kohës me kozmetikën e nënës së tyre.

Çështja e vetme është se ato thyenin aksidentalisht paletet duke i derdhur edhe në dysheme dhe në lavamanin e banjës.

Kështu, nëna e tre fëmijëve, Brisbane, 48 vjeçe, vendosi të krijojë një gamë kozmetike të fëmijëve të saj, të quajtur Kooki U, kështu që vajzat e saj dhe fëmijët e tjerë si ato- do të mund të kenë një mënyrë për të eksperimentuar pa dëmtuar produktet e kushtueshme, transmeton Indeksonline.

“Ato filluan të merreshin me baletin në një moshë të re, gjë që bënte që ato të kërkonin të vendosni grim buzë të kuqe, bojë për vetulla dhe skuqje”, tha Kelly.

“Që nga ai çast ato filluan të përdorin kozmetikën time, duke e prishur atë, duke i thyer ato… diçka që nuk isha shumë e lumtur. Por nuk kishte fëmijë të markave atje që kishin për qëllim zbavitjen e fëmijëve dhe lojën”, tha ajo.

Kështu, ajo krijojë një mark për fëmijë, ku shet kuti krem-kontursh, kuq buzësh, lip gloss, bojë për vetulla si një pikë të çmimeve të përballueshme- me shumë prej produkteve më pak se 15 dollarë.

Ajo ia vendosi emrin markës “kooki”, e cila u mirëprit nga shumë vajza të reja por edhe nga nënat e tyre./Indeksonline/