11:42 / E Martë, 21 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Ishte trajner, por puna e re do t’ju befasoj (Foto)

Ish-trajneri i njohur për futbollin zviceran, Urs Shconenberger tani po punon në garazh për vetura.

Ai la futbollin në vitin 2012, ku ishte trajner te skuadra e SC Kriens. Shpesh thirret në televizione për t’i analizuar ndeshjet e futbollit, por punën që bën është vërtetë befasuese, transmeton IndeksOnline.

Ai ka një garazh afër shtëpisë, dhe punon si mekanikë i veturave.

58-vjeçari, ka pas vetës një super karrierë, si futbollist u shpall kampion me Zurich, ndërsa menaxhoi skuadra si, Zurich, Juventus Zurich, Winterthur, Thun, Arau, Altach dhe Wohien./IndeksOnline/