17:56 / E Premte, 07 Gusht 2020

Itali, infeksionet me Covid-19 gjithnjë në rritje, sot 552 raste të reja

Sëmundja ngjitëse Covid-19 në Itali po ringjallet.

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 552 raste të reja, ku deri më tani numri total ka shkuar në 249,756, transmeton Indeksonline.

Ka vetëm 3 të vdekur nga Covid-19, dhe totali i viktimave është në 35,190.