19:47 / E Enjte, 15 Nëntor 2018

Ja çfarë dëgjojnë dhe çfarë thonë referët gjatë vendimit të VAR

Është publikuar një video e cila tregon se si një refer shqyrton një vendim të VAR.

VAR mban lidhjen me arbitrin në fushë për të transmetuar informacion mbi vendimet nga dhoma asistuese.

Nëse jeni skeptik i kësaj teknologjie – ose keni kritikuar zyrtarët në muajt e fundit – atëherë pamjet e mëposhtme nga humbja e Manchester United në finale të Kupës FA ndaj Chelsea, mund të ndryshojnë mendimin tuaj.

NBCSN kohët e fundit transmetoi një klip interesant të asaj që ndodhi para, gjatë dhe pasi Phil Jones rrëzoi Eden Hazard në zonë.

Ajo vetëm thekson sa e vështirë është puna e një arbitri, dhe sa pozitiv është një ndikim që V.A.R ka në një rast si ky. /IndeksOnline/

Temat:
Mos i humb