08:05 / E Shtunë, 24 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Ja çfarë ndodh sot në Kosovës

Dita e sotme në Kosovë do të karakterizohet më shumë me ngjarje sportive dhe kulturore.

Më poshtë gjeni agjendën se çfarë ndodh ditën e sotme në Kosovë:

Cochlear Europe dhe Sinorg Pharmaceuticals mbajnë konferencën për herë të parë në Kosovë “Dita e pacientëve me Cochlear”. (Hotel “Emerald”, ora 10:00)

Federata e Pingpongut të Kosovës organizon turneun e veteranëve për Ditën e Flamurit. (Shkolla “Tefik Çanga” në Ferizaj,  ora 10:00)

Federata e mini golfit e Kosovës organizon seminarin e parë ndërkombëtar për sportin e mini golfit. (“Kino Armata”, ora 11:00)

Mbahet ceremonia solemne e edicionit jubilar të turneut të boksit “Adem Jashari”. (Palestra e Sportive në Mitrovicë, ora 15:00)

Mbahet Opera “Scanderbeg”.