16:44 / E Premte, 23 Mars 2018 / indeksADMonline

Ja çka u ndodhi sot disa personave në Deçan [Foto]

Komuna e Deçanit ka filluar dje me aktivitete për 20 vjetorin e Epopesë së Dukagjinit.

Bora që ka rënë ka anuluar disa nga aktivitetet për nder të kësaj Epopeje e cila përfundon nesër.

Reshjet e borës kanë vështirësuar qarkullimin jo vetëm të veturave por edhe të këmbësorëve.

Disa nga ta patën telashe kur shkuan të bëjnë homazhe tek shtatoret e dëshmorëve Luan Haradinaj dhe Sali Çekaj.

Madje njëri nga ta rrëzohet pasi rrëshqet në borë.