17:09 / E Hënë, 12 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Ja lënë emrin fëmijës Hitler, burgoset çifti

Një çift britanik me pikëpamje naziste ,të cilët ia lënë emrin fëmijs së tyre në emër të diktatorit Adolf Hitler, është arrestuar.

Gjykata e Birmingham i shpalli fajtor Adam Thomas dhe Claudia Patatas pasi që ishin pjesë e një grupi terrorist nazist, transmeton Indeksonline.

Gjatë gjykimit u shfaqën fotografi të Adam me djalin e tij të veshur veshje raciste./Indeksonline/