10:43 / E Shtunë, 29 Shkurt 2020

“Jam i frikësuar”, këngëtari i njohur ka frikë të kthehet në Angli për shkak të koronavirusit

Ata janë duke u përgatitur për një shfaqje të drejtpërdrejtë Gay të Sidneit dhe Lesbike Mardi Gras gjatë fundjavës.

Por të premten, këngëtari Sam Smith zbuloi shqetësimet e tij për krizën globale shëndetësore, koronavirus, transmeton Indeksonline.

“Unë fjalë për fjalë thjesht i dërgova një mesazh nënës time duke i thënë:” Unë jam vërtet i frikësuar për koronavirus “,” i bëri 27-vjeçari hit-krijues i tha prezantueses Carrie Bickmore, para se të shtonte: “Unë kam frikë”.

“Ju jeni të rrethuar në det këtu, kështu që jeni të sigurt!” Carrie, 39 vjeç, u përgjigj në një përpjekje për të siguruar yllin.

Sam pastaj u përgjigj: “Po, por unë duhet të kthehem në Evropë dhe po dëgjoj se çfarë po ndodhë atje. Po tallesh me mua? Nuk më pëlqen kjo”.

Fituesi i çmimit Grammy aktualisht është në Australi duke promovuar albumin e tyre të ardhshëm ndërsa kryeson Sydney Gay dhe Lesbian Mardi Gras të shtunën, 29 shkurt./Indeksonline/