08:46 / E Hënë, 11 Shkurt 2019

James dhe Lakers humbin shpresat për Play-Off

Los Angeles Laker i Lebron James pësoi humbjen tjetër të rëndë në NBA.

Ata u mposhtën nga Philadelphia 76ers me rezultat 120-134, shkruan Indeksonline.

Javën e kaluar, James kishte pësuar humbjen më të madh në karrierën e tij në Indiana Pacers (94: 136).

Tani 34-vjeçari me Lakersin e tij përsëri nuk kishte asnjë shans, tre herë kampioni i NBA shënoi vetëm 18 pikë, dhjetë kërcime dhe nëntë asistime.

Philadelphia është në pozitën e katërt në Lindje me 36 fitore dhe 20 humbje. Lakers (28:28) janë vetëm të dhjetët në Perëndim dhe duhet të punuar shumë për të arritur në play-offs. /IndeksOnline/

Të gjitha rezultatet:

Dallas Mavericks – Portland Trail Blazers 102:101

Philadelphia 76ers – Los Angeles Lakers 143:120

Sacramento Kings – Phoenix Suns 117:104

Atlanta Hawks – Orlando Magic 108:124

Golden State Warriors – Miami Heat 120:118