12:22 / E Diele, 22 Shtator 2019

Jessica Alba hap pas hapi ka treguar se si me grim arrihet ten perfekt dhe dukje e freskët e fytyrës

Jessica Alba, aktore e suksesshme, femër afariste dhe nënë e tre fëmijëve, gëzon famën e femrës më të bukur në botë

E pranon që për shkak të obligimeve të shumta shpesh është e pagjumë dhe thekson se si grimi i është i domosdoshëm. Megjithatë, gjithmonë përpiqet të duket natyrshëm dhe e freskët.

Në videon për revistën “Vogue” Jessica ka treguar rutinën e saj ditore dhe hapat për të ashtuquajturin dukje “jo me grim” i cili është gjithnjë e më i popullarizuar në botën e bukurisë.

Grimin e fillon me kremin hidratues të cilin e përzien me shkëlqyesin e lëkurës.

Pastaj lëkurës i bën masazh me aparat masazhi për fytyrë dhe me gishta në mënyrë që të avancojë qarkullimin e gjakut.

Kur të jetë e përgatitur lëkura fillon grimin. Me brushë të gjerë Jessica qet pudër në gur të cilin e qet në fytyrë dhe qafë.

Pas kësaj qet buzëkuq. Pastaj Alba i vë rreth vetullave dhe qet maskarën.

Trukun të cilin e ka zbuluar në video është që korrektorin në fytyrë gjithmonë e shtyp me gishta.

Shikoni në video se si, hap pas hapi, bën grimin Jessica Alba.