19:33 / E Enjte, 04 Qershor 2020 / indeksADMonline

Jordin Sparks shpreson që kënga e saj e re të ndihmojë në shërimin e njerëzve

Jordin Sparks ka dërguar një mesazh për këngën e re.

Fituesja 30-vjeçare e American Idol ndau një video të vetes duke kënduar këngën e saj të re “Unknown” të mërkurën (3 qershor).

“Muzika gjithmonë më ka ndihmuar duke provuar kohë në jetën time dhe unë shkrova këtë këngë në shkurt bazuar në përvojat e mia … por ka marrë një kuptim krejt të ri këto javët e fundit. Shpresoj se mund t’i mbyllni sytë dhe ta lini këtë këngë t’ju ​​marrë aty ku duhet të shkoni. Bërtisni, bërtisni, përqafoni dikë që e doni (nëse mundeni), falënderoni Zotin për një ditë tjetër … dijeni që ne do ta kapërcejmë këtë së bashku, “shkroi ajo.

 “Dërgoni aq shumë dashuri për ata që ndiejnë barrën dhe peshën e rëndë të asaj që po ndodhw. Duket e çuditshme të përmendet, por nëse ju keni prekur nga kjo këngë, është e disponueshme kudo. Asgjë tjetër për të thënë, por shpresoj se ndihmon në shërimin”, pwrfundoj artistja./Indeksonline/

View this post on Instagram

Full video. I forgot that it only does 1 min clips with a carousel. But the caption remains the same! This is available to download now. The link is in my bio. I say it at the bottom but I know people aren’t going to read the whole caption. But you should! ♥️ Music has always helped me through trying times in my life & I wrote this song with @jdoddwadd back in February based off of my own experiences…but it’s taken on a whole new meaning these past few weeks. I hope you can close your eyes and let this song take you where you need to go and release. Cry, scream, hug someone you love (if you can), thank God for another day…know that we’ll get through this together. @_danaisaiah and I marched yesterday in Hollywood. It was so beautiful to see the people from every walk of life come together and rise in solidarity with and for the black community. (See previous post to see these photos!) 1st – this sign stuck out to me because it is so true. How can you arrest us for standing up and using our voices peacefully but not the cops. As of now, I see THEY’VE BEEN CHARGED!!! Hallelujah! Which is a win but we have much, much more work to do. 2nd – I was walking behind this beautiful woman who was shouting for justice as loudly as we were. Then I noticed her backpack. She was and is willing to put herself in harms way if it came down to the police turning violent. My heart swelled knowing that risk was very real and she was ready for people she didn’t even know. That’s solidarity! 3rd – I saw this a few minutes ago and was so struck by it that I had to post here. By: Giuliana Mayo/LAist Sending so much love to those who feel the burden and heavy weight of what’s been going on. Use it to propel yourself forward in action. SPEAK UP FOR WHATS RIGHT EVEN IF YOUR VOICE SHAKES. It seems strange to mention, but if you’ve been touched by this song, it’s available everywhere. Nothing else to say but I hope it helps heal. ♥️ #amplifymelanatedvoices

A post shared by Jordin Sparks Thomas (@jordinsparks) on