19:55 / E Hënë, 23 Nëntor 2020 / Ç.Q

Ju kujtohet Alen Halilovic? – tash po luan në Angli!

Dikur cilësohej si Lionel Messi i ri, por ai asnjëherë nuk arriti që të përmbush potencialin e tij.

Alen Halilovic në vitin 2014 u transferua në Barcelonë, por ky ishte fundi i karrierës së tij, transmeton Indeksonline.

Kroati është tash pjesë e klubit anglez, Birmingham. Skuadra e Milan e shiti atë gjatë këtij muaji.

24 vjeçari po shpreson që ta rikthej karrierën e tij në drejtimin e duhur pas dështimeve të shumta.

Një vit pasi u transferua, Halilovic u dërgua në huazim tek skuadra si Gijon dhe Hamburg. Kjo e fundit e bleu tërësisht atë.

Pasi ble nga ekipi i Hamburg, ai u huazua tek Las Palmas. Pastaj u shit tek Milan. Por, as tek ekipi italian nuk qëndroj. Halilovic u huazua tek ekipet si St.Liege dhe Heerenven./Indeksonline/