21:03 / E Hënë, 20 Shtator 2021 / A A

Juventus pas Saka

Skuadra e Juventus ka shprehur interesim për futbollistin e Arsenalit, Bukayo Saka, transmeton Indeksonline.

Anglezi ka impresionuar me paraqitjet e tij, poashtu ishte edhe pjesë e kombtares në EURO 2020 dhe kjo ka ngjallur interesimin e Zonjës së Vjetër, për të cilin është interesuar edhe Atletico Madrid.

Saka në treg vlerësohet rreth 50 milionë euro, i cili është paraqitur në pesë ndeshjet e para për skuadrën e Mikel Artetas këtë edicion në Premier Ligë.