23:23 / E Mërkurë, 13 Janar 2021 / I.S

Juventusi mposhtë Genoan e vazhdon për në çerkefinale të Kupës së Italisë

Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Juventusit dhe Genoas, duel ky në kuadër të 1/8 së finales së Kupës së Italisë.

Ky duel përfundoi me rezultat final në 3:2, me golat e shënuar nga Kulusevski, Morata dhe Rafia ndërsa për Genona realizoi, Czyborra dhe Melegoni, shkruan IndeksOnline

Me këtë fitore, Juventusi ka siguruar një vend në çerekfinale të Kupës së Italisë.