17:49 / E Diele, 19 Maj 2024 / G T

Ka pak shpresë për Arsenalin, Kudus ngushton epërsinë e Cityt me një eurogol

Skuadra e West Hamit ka shënuar gol ndaj Manchester Cityt në ndeshjen e fundit të këtij sezoni në Premier League.

Golin për 2:1 e ka shënuar Kudus në minutën e 42’të, shkruan Indeksonline

Kujtojmë që golat për ekipin e Pep Guardiolas i shënoi Phil Foden në minutat 2’ dhe 18’të.

Në rast se Manchester City dështon në këtë ndeshje dhe Arsenali fiton, atëherë kjo e fundit shpallet kampion i edicionit 2023/24./Indeksonline/