08:57 / E Shtunë, 21 Shtator 2019

Kaka: Ky lojtar i Realit mund ta zëvendësojë Ronaldon si rivali kryesor i Messit

Fituesi i topit të artë në vitin 2007, Kaka, ka thën se Eden Hazard mund ta zëvendësojë Ronaldon si rivali kryesor i Messit.

“Mendoj se jemi me fat që kemi parë betejën e Messit me Ronaldon. Ato ishin çdoherë ndeshje fer dhe ishte shumë mirë. Tash do të shohim se si Reali do të ballafaqohet me Barcelonën, se si “Los Blancos” do ta fitojnë përsëri La Ligën. Sigurisht, Hazard do të jetë çelësi i gjasave të Realit dhe ndhsohta një rivalitet i ri do të krijohet mes Messit dhe Hazardit. Do të shohim” – ishin fjalët e ish-lojtarit të Milanit dhe Real Madridit./Indeksonline/