12:36 / E Shtunë, 16 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Kaka merr vendim për të ardhmen, lajm i mirë për Milanin

Leite Kaka e ka marrë vendimin për të ardhmen. Ylli brazilian ka njoftuar familjen dhe miqtë e tij se karriera prej futbollisti përfundimisht ka mbaruar.

Dilema mes pankinës dhe drejtorit sportiv është ajo që Kaka po mendon tani.

Por, ish ylli i Milanit, Realit dhe disa skuadrave tjera ka zgjedhur pozitën e drejtorit ekzekutiv. Madje dëshira e parë e tij është që këtë pozita ta filloi me skuadrën e zemrës, Milanin.

Kaka është duke e pritur një oferta serioze nga gjiganti italian të cilin po mendon ta ndërtoi nga fillimi si drejtor ekzekutiv./Indeksonline/

Temat: