14:06 / E Hënë, 27 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Kaka po rikthehet, ja te cila skuadër

Kaka , mund të kthejë karrierën e tij profesionale dhe të luajë në Kinë .

Sipas shtypit të botuar nga vendi aziatik, braziliani është në negociata me Hengfeng Zhicheng, të Divizionit të Parë .

Pasi luajti në Brazil, Itali, Spanjë dhe Shtetet e Bashkuara, në moshën 35 vjeç ai është i afërt për të luajtur në Super Ligën kineze.

Ish-lojtari i Real Madridit u lirua pas largimit të tij nga Orlando City tetorin e kaluar . Ai nuk dëshironte të rinovoj me klubin e MLS edhe pse ai nuk njoftoi se ishte tërheqja e tij përfundimtare.

Kaka, përveç një oferte nga Kina ka edhe një ofertë nga Milani që i përket një pozite zyrtare. /IndeksOnline/

Temat: