18:15 / E Mërkurë, 18 Prill 2018 / indeksADMonline

Kaka: Real Madridi, gabimi mA� i madh nA� jetA�

Ish-ylli i Real Madridit, Kaka ka shpjeguar se si ai ishte ‘humbur plotA�sisht’ dhe ‘shkatA�rruar plotA�sisht’ nA�n drejtimin e Jose Mourinhos.

Braziliani u largua nga AC Milan nA� vitin 2009, ku u bA� lojtari i fundit qA� fitoi Topin e ArtA� para se Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo tA� fillonin dominimin.

Ai ishte lojtari mA� i mirA� nA� botA�, por lA�vizja e tij nA� Real Madrid nuk shkonte siA� ishte planifikuar.

Ai nuk ishte nA� gjendje tA� fitonte besimin e trajnerit Jose Mourinho gjatA� kohA�s nA� Bernabeu.

“NA� vitin 2009 e pranova propozimin e Real Madridit, por unA� u shkatA�rrova krejtA�sisht sepse nuk munda tA� jepja atA� qA� kisha dhA�nA� Milan, unA� u humba plotA�sisht” , tha ai pA�rA� UOL Esporte .

a�?Jose Mourinho ishte njA� trajner i vA�shtirA� pA�r mua dhe kishim njA� marrA�dhA�nie tA� respektueshme, por tA� ndA�rlikuara�?

“Kur mendova se do tA� mA� jepte njA� shans, nuk mund t’i dA�shmoja atij se isha nA� gjendje tA� mirA�a�?.

“Kam stA�rvitur, kam luftuar dhe kam bA�rA� shumA� lutje, por pa marrA� besimin e trajnerit, kuptova se unA� nuk mund tA� punoja me tA�”.

“GA�zimi qA� kisha ishte kur mora njA� mesazh kur ai u largua nga Real Madrid dhe tha se unA� isha njA� nga lojtarA�t mA� profesionistA� me tA� cilA�t ai ka punuar”. /IndeksOnline/