12:11 / E Enjte, 11 Tetor 2018 / indeksADMonline

Kandidatë të famshëm për kryetar të Teslas, Elon Musk nuk dorëzohet

Elon Musk mohon se ai do të zëvendësohet nga James Murdoch si kryetar i Teslës, pas raportimeve që dolën dje në mediat amerikane.

Murdoch, i cili do të mbarojë detyrën e tij si CEO i 21 Century Fox Fox doli dje si kandidati më serioz për të pasuar Musk në krye të Teslas.

Murdoch shërben gjithashtu si drejtor në bordin e Teslës.

Kandidatë të tjerë për të marrë këtë pozitë në Tesla janë edhe ish kandidati për president, Al Gore, Jim McNerney i Boeing dhe Alan Mulally nga Ford Motor Company./Indeksonline/