09:20 / E Enjte, 10 Tetor 2019

Kandidatët për deputetë nga LDK-ja, që morën vetëm nga një votë, në Dragash

Ndonëse jo zyrtarisht nga KQZ-ja, tashmë kanë nisur të publikohen edhe votat që kandidatët për deputetë kanë marrë nga qytetarët.

Ani pse pretenduan ulëse në kuvend, pati kandidatë që morën vetëm nga një votë, shkruan Indeksonline.

Këta janë kandidatët për deputetë nga LDK-ja, që Dragashi ia u dha vetëm një votë janë : Fitim Havolli, Bajrush Ymeri dhe Shkëndije Lokaj.

Ndërsa më të votuarit dolën: Vjosa Osmani me 3304 vota, Hatim Baxhaku 2687 vota dhe Selim Kryeziu me 2404 vota./Indeksonline/