23:41 / E Hënë, 18 Dhjetor 2017

Kapet me 1 ton drogë shqiptari, ja emri [Foto]

Një aksion i policës së Podgoricës ka vënë në pranga 11 trafikantë droge. Koka e trafikut të drogës Ndue Pepaj nga Kopliku është arrestuar në qytetin e Podgoricës në Malin e Zi, së bashku me 10 persona të tjerë.

Sipas mediave lokale, Pepaj së bashku me 10 persona të tjerë janë të përshirë në trafikun ndërkombëtar të lëndëve narkotike.

Mësohet se gjatë harkut kohor të një viti grupit të cilit udhëhiqej nga Pepaj i janë sekuestruar 982 kg lëndë narkotike kanabis dhe 1.2 kg heroinë.