09:44 / E Premte, 18 Qershor 2021 / k.v

Kasafortë e hapur në parkun e “Arbërisë”, forenzika merr gjurmët në vendngjarje

Një kasafortë e hapur është gjetur mëngjesin e sotëm në parkun e “Arbërisë” në Prishtinë, raporton IndeksOnline.

Policia me të pranuar informatën ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka bërë sigurimin e zonës derisa aty më pas është paraqitur edhe njësia e forenzikës.

Nuk dihet ende e kujt është kasaforta dhe ku është marr ajo, mirëpo hetimet janë duke vazhduar për të sqaruar të gjitha rrethanat rreth rastit.

IndeksOnline ka pyetur policinë për këtë rast dhe sapo të marr përgjigje do t’iu mbajmë të informuar./IndeksOnline/