19:42 / E Premte, 15 Mars 2019

Katastrofë për Dortmundin, niset në Berlin pa “kallabllëk” yje

Borusia Dortmund do ta ketë tejet të vështirë fitoren nesër në udhëtim te Hertha. Skuadra që po ndjek titullin në Bundeslida do të luaj ndaj Herthës pa plot yje.

Së fundi me skuadrën nuk kanë udhëtuar fare dy lojtarët më në formë, Alcacer e Gotze.

Dy futbollistët kanë pësuar lëndime dhe nuk do të jenë të gatshëm për lojë.

Poashtu, më parë kanë qenë të konfirmuara mungesa të mëdha si ëitsel e Philip.

Në dyshim për këtë sfidë është edhe aktivizimi i Piszcek./Indeksonline/