07:44 / E Mërkurë, 22 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Kështu do të jetë moti sot në Shqipëri

Të mërkurën, kthjellimet dominojnë ultësirën perëndimore por vranësira kalimtare shfaqen herë pas here në zonat lindore. Edhe pasditja mbetet nën ndikimin e motit të kthjellët me vranësira kalimtare në zonat malore lindore.

Temperaturat e ajrit do të rriten me 2 – 3°C në mëngjes dhe mesditë duke ngjitur maksimumin territorial MBI 17°C.