13:39 / E Martë, 20 Nëntor 2018

Kështu festoi delegacioni serb, kur u votua kundër anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL

Delegacioni serb, i kryesuar nga ministri Nebojsha Stefanoviq, kanë festuar brenda në sallë pasi Kosova nuk mori votat e nevojshme për anëtarësimin në INTERPOL.

Në një video të publikuar në mediat serbe, delegacioni serb dëgjohet duke duartrokitur dhe thirrur “bravo”, kur është kumtuar rezultati i votimit për anëtarësimin e Kosovës në organizatën më të madhe ndërkombëtare të Policisë.

Klikoni këtu për ta parë videon./Indeksonline/

Mos i humb